MgA. Barbora Chládková

Dlouho jsem hledala, jak sama sobě porozumět. Proč dělám věci, tak jak dělám? Na seminářích se pro mě otevřel nový prostor, kdy jsem začala zkoumat svůj vnitřní svět. Začala zjišťovat, že svět okolo mě funguje na základě toho, co se děje uvnitř mě samotné. Tak dostal můj život další rozměr, který zkoumám dodnes a který dává mému životu smysl.

Profesí jsem sochařka. Pracuji na volné noze a učím modelování na mezinárodní vysoké škole architektury Archip. Učení mě moc baví. Hledat, jak postoj ovlivňuje tvůrce při práci a co všechno za ním je schované.
Práce rukama mně umožňuje se na sebe naladit jiným způsobem, než když o sobě jen přemýšlím. Vytvářím tak svoje vlastní sousoší - figurální kompozice - které vyprávějí příběhy mého života. Takové sochy mi pak pomáhají vidět svůj život z jiné perspektivy a mohou mi ukázat některé věci, které jsem do té doby neviděla.
Jako důležitou součást mé tvorby vnímám umístění sochy v prostoru. Najít soše její "nový domov" a spolu-vytvořit tak jedinečnou a intimní atmosféru.
Další směr, který mě zajímá je modelování pro veřejnost, spojené se sebereflexí. Kdy si klient vymodeluje, to co zrovna prožívá. Společně pak sochu prozkoumáme a pokusíme se pojmenovat místa, kam se člověk vědomě dostává jen těžko.

Jsem podruhé vdaná a s manželem Martinem máme syna Viléma a dceru Elu.

Učení seminářů, vnímám, jako další stupeň v učení sama sebe. Zajímá mě, jak se k mnohým otázkám staví jiní lidé a co s nimi dělají. Pokud budete mít zájem, ráda se na tuhle dobrodružnou cestu vydám společně s vámi.
Semináře učím ve svém ateliéru v Praze na Smíchově.

Těším se na vás.

Místo konání seminářů: 
Praha - Smíchov
Telefon: 
+420 776 672 349
email: 
chladkova@principy.cz
Adresa: 

Lesnická 7, Praha 5 - Smíchov


Plánované semináře

Žádné plánované semináře nebyly nalezeny

Informativní přednášky pro veřejnost

Žádné přednášky pro veřejnost nebyly nalezeny

Setkání studentů